ÖMER FARUK ACI ..FUTBOLU ÇOK TATLI..! - Çatalcaspor

ÖMER FARUK ACI ..FUTBOLU ÇOK TATLI..!

Çatalcaspor Teknik Direktörü Kadir Akbulutun haftalardan beri forma vermediği, ancak gerek ilk 11de gerekse sonradan girdiği maçlarda görevini eksiksiz olarak yapan Ömer Faruk Acı, Kozan Belediye maçının 72. Dakikasında Recep Akkemikin yerine oyuna dahil olduğu maçta yine tam bir görev adamı olduğunu gösterdi. 

ÖMER FARUK ACI GERÇEĞİ

 

Çatalcaspor Teknik Direktörü Kadir Akbulut’un haftalardan beri forma vermediği, ancak gerek ilk 11’de gerekse sonradan girdiği maçlarda görevini eksiksiz olarak yapan Ömer Faruk Acı, Kozan Belediye maçının 72. Dakikasında Recep Akkemik’in yerine oyuna dahil olduğu maçta yine tam bir görev adamı olduğunu gösterdi.

 

Kadir Akbulut’un görev verdiği maçlarda sorumluluk almaktan kaçmayan, ortasahadaki pozisyonu gereği hep olması gereken yerde olan genç ortasaha oyuncusu Kozan Belediye maçında da mükemmele yakın bir performans ortaya koydu. Oyuna girdikten sonra Sertaç ve Veysel’in yükünü azaltan, kazandığı toplarla da takımı hücuma taşıyan genç ortasaha oyuncusu takım arkadaşlarına iki net gol fırsatı yaratırken kendisi de iki rakibini çalımlayarak, üçüncüsünden sıyrıldığında aldığı darbeye rağmen yere düşmeyerek büyük bir Fair Play olayına imza attı. Kendisini bırakması halinde 1-1 giden maçta yüzde yüzlük penaltıyı kazandıracakken yere düşmeyerek pozisyonu tamamlamak istemesi genç oyuncunun ne kadar karakterli bir oyuncu olduğunu da ortaya koydu. Üstelik bu pozisyonun ardından kendini yere bırakmayarak pozisyonu golle sonuçlandırmak istemesi autla sonuçlanan pozisyon sonrasında Kozansporlu futbolcuların da büyük takdirini kazandı. 1 puanın çok önemli olduğu Kozan Belediyesporlu futbolcuların neredeyse tamamı hem pozisyonun ardından hem de maçtan sonra genç oyuncuyu davranışından dolayı tebrik etti. Genç oyuncu görev yaptığı 20 dakikalık süre içinde de oynadığı futbolla haftalardan beri kendisine şans vermeyen teknik direktör Kadir Akbulut’a da ‘Ben buradayım’ dedi. Genç oyuncunun haftalardan beri Sertaç ve Veysel’in sırtında giden ortasahaya üçüncü bir isim olarak dinanizm katması bir anlamda Çatalcaspor’da aranan kan olduğunu da ortaya koydu.

EDİTÖRÜN NOTU: Sezonun ikinci yarısından beri bu oyuncuyu özellikle takip ediyorum. İlk olarak ikinci yarının ilk maçında 12 Bingöl maçında sahanın yıldızı olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu maçtan sonra Akbulut nedense bu oyuncuyu 11’de tercih etmediği bir çok kritik maçta da kulübede unutarak kendi bindiği dalı kesti. Genç oyuncuları Türk futboluna kazandırarak adından sıkça söz ettiren Akbulut’un Ömer Faruk Acı gibi iki yönlü bir ortasahayı bulup Çatalcaspor’a getirmesi bile büyük bir artı aslında. Güngören Belediyespor’un 3.Ligden amatöre düştüğü sezon kadroya katılan genç oyuncunun da Akbulut’la büyük bir ivme kazandığını, Akbulut’un tezgahından geçerek de bu seviyeye geldiğini inkar etmemeliyiz. Ancak böylesine bir mücevheri de yedek kulübesinde bekletmek ve kullanmamak hem Çatalcaspor için hem de Türk futbolu için bence kayıp. Haftalardan beri neden oynamadığını sorguladığım Ömer Faruk Acı’nın Kozan maçında son 20 dakikalık performansını gördükten sonra bu oyuncu hakkındaki teşhislerimin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Özellikle kendi yarattığı bir pozisyonda cezaalanı içinde Kozanlı bir oyuncu tarafından yere düşürülmek istenmesine rağmen ayakta kalarak vuruşunu yapması Ömer Faruk Acı’nın sadece iyi bir futbolcu değil sağlam bir karaktere de sahip olduğunu gösterdi. Herşeyden önce böyle genç yetenekleri bize izlettiren Kadir Akbulut hocama teşekkür ediyorum. Akbulut’u her ne kadar bu oyuncuyu az kullandığı için eleştirsem de ona güvenerek Çatalcaspor forması veren, oyununu geliştirerek Türk futboluna sunan ismin de kendisi olduğunu unutmamalıyız. Yolun açık olsun genç kardeşim.

Haber: İskender KORDUBaşkanımız
Etkinlik Takvimi
PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
<<Ocak/2019>>
Haftanın Anketi
HÜSEYİN KOÇER NŞAAT ÇATALCASPOR YENİ SEZONDA LİGTE NE YAPAR?

OY KULLANDIĞINIZ İÇİN
 TEŞEKKÜR EDERİZ!..

     
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi yada resim izinsiz kopyalanıp kullanılamaz - Geliştirme: For You Bilişim